AR-GE Faaliyetleri

Hem kendi markalarımızda hem de özel markalı Kozmetik, Takviye Edici Gıda ve Tıbbi Cihaz ürünlerinde;

  • Yeni formülasyon çalışmaları ve revizyon çalışmaları yapıyoruz.
  • Bilimsel çalışmalar eşliğinde kalite kontrolü yapılmış, standardize yüksek teknolojili doğal hammaddeler ve DNA sertifikalı bitkisel ekstraktlar kullanarak, insan sağlığı için yararlı yenilikçi ürünler geliştiriyoruz.
  • Güncel yönetmelikleri yakından takip ederek aynı zamanda rakip analiziyle maliyet düşürücü, standart yükseltici, rekabetçi, rasyonel formülasyonlar ve yeni teknikler geliştiriyoruz.
  • İmalat ölçekli üretim eşleşmelerinin formül spesifikasyonlarını sağlayarak üretimini yapıyoruz.
  • Özel markalı formülasyon ve üretim desteği sağlıyoruz.
RUHSAT DANIŞMANLIĞI
RUHSAT DANIŞMANLIĞI

Kozmetik, Takviye Edici Gıda ve Tıbbi Cihaz ürünlerinin insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde güvenli ve kaliteli bir biçimde, ilgili Bakanlıkların yönetmeliklerine uygun üretilmesini sağlamak üzere; Kozmetik Kanunu ve gereklilikler, Kozmetik Yönetmeliği ve şartnameler, MSDS, CAS number dokümanları, analiz sertifikaları, ihracat evrakları hazırlama, Bakanlık evrakları, CPNP Avrupa Ürün Bildirim Portalı girişleri, Responsible Person hizmeti, PIF dosyası hazırlama, Ürün Güvenlik Değerlendirmesi, Takviye Edici Gıda ve Tıbbi Cihaz ürünlerinde ruhsat dosyası hazırlama hizmetleri sunulmaktadır.

STRATEJİK İŞ BİRLİKLERİ

Estonel Laboratories; Kozmetik, Takviye Edici Gıda, ve Tıbbi Cihaz ürünlerinde ulusal ve uluslararası pazarda lider marka olmayı hedeflemektedir. Kendi AR-GE’sinde ve ulusal ve uluslararası firmalar ile yaptığı ortaklıklar sayesinde geliştirdiği yenilikçi ve güvenilir eşdeğer ürünler ile hekim ve müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır.

Bu kapsamda Estonel Laboratories aşağıdaki konularda işbirlikleri yapmaktadır:

  • Portföyünde bulunan ürünlerin ulusal ve uluslararası pazarlara lisans altında üretim, satış ve pazarlama anlaşmaları çerçevesinde sunulması
  • Yerli ve uluslararası firmalara, ulusal ve uluslararası pazarlar için özel markalı Ar-Ge, Ruhsat ve ambalaj danışmanlığı ve fason üretim projeleri hizmeti verilmesi
  • Uluslararası pazarlar için ortak ürün geliştirme projeleri
  • Ortak pazarlama ( Co-Marketing )  projeleri
ÜRÜNLERİN ETKİNLİK VE GÜVENİLİRLİĞİ
ÜRÜNLERİN ETKİNLİK VE GÜVENİLİRLİĞİ

Etkinlik kanıtı ile ilgili olarak: bilimsel ekip, bilimsel yayınlarda yayınlanan makalelerin yanı sıra uzman yayınlardan elde edilen farmakolojik ve klinik veriler temelinde değerlendirmelerini yapıyoruz.

Bitmiş ürünlerimizin etkinliği ve güvenilirliği Fransa ve ABD’de bulunan akreditif laboratuvarlarda gönüllüler üzerinde yapılan in-vivo testlerle, in-vitro klinik testleriyle, subjektif testlerle ve dermatolojik testlerle kanıtlanmıştır.  

İHRACAT